Rodičovské kavárny

Setkání dětí s praxí

Rodičovské kavárny jsou vzdělávací semináře určené pro rodiče, jejichž hlavním cílem je přinášet do školy zajímavá témata pro sebevzdělávání nejen rodičů našich žáků, ale také učitelů a širší veřejnosti. Účast není omezena pouze na členy, za drobný příspěvek do pokladny klubu se může přidat prakticky kdokoli.

Nadcházející kavárny

Více informací

Rodičovské kavárny se obvykle konají ve všední dny v podvečer ve školní jídelně, nicméně plánujeme více využívat také prostory Dřeváku a Corsa. Abychom semináře zatraktivnili, snažíme se vytvořit prostředí připomínající kavárnu. Během večera udržujeme neformální atmosféru, nabízíme občerstvení a kávu. Naším cílem je, aby kavárny nebyly jen místem pro sebevzdělávání, ale také příležitostí k příjemné společenské události. Na závěr semináře mají rodiče možnost sdílet své zkušenosti a lépe se vzájemně poznat.

Za dobu pořádání těchto vzdělávacích seminářů se nám povedlo přivést do Řevnic řadu atraktivních témat. Během semináře Digiděti Honzy Kršňáka jsme se více dozvěděli o vztahu dětí a moderních technologií. V rámci dalších večerů s Janou Nečasovou a Janem Kolouchem jsme se zabývali kyberšikanou a stále aktuálnějším využíváním AI ve vzdělávání našich dětí a v našem běžném životě. Již dvakrát jsme se dotkli tématu duševního zdraví našich dětí, poprvé díky Míše Kvasničkové, Nadě Kostkové a Saše Krebsové na naší vůbec první kavárně, která se uskutečnila v listopadu 2022 v Dřeváku. Teď naposledy to bylo v rámci workshopu, který pro nás připravila organizace Nevypusť Duši. Díky Anitě Michajlukové víme, jak vychovat sebevědomého a samostatného školáka, který se v životě neztratí. Bára Cíglerová nám představila tolik potřebné základy první pomoci. Dámy ze sdružení Magdalena nám pak ukázaly legální snadno dostupné drogy, které mohou, někdy i relativně zásadně, ohrozit naše děti.

Do budoucna plánujeme semináře o sourozeneckých vztazích, ale i výhodách pobytu a učení se venku. Nicméně vše záleží nejen na kapacitách externích lektorů, ale i našich finančních možnostech. Za jakékoliv podněty na témata, která byste chtěli, aby se na našich kavárnách objevily, budeme rádi! A pokud bychom našli někoho, kdo by nám pomohl s hledáním grantů, kterými bychom mohli lektory financovat, tak bychom byli ještě radši :-).

Pokud byste měli námět na zajímavé téma nebo byste nám chtěli pomoc s financováním lektorů, tak se nám prosím ozvěte na náš email. Za jakékoliv podněty budeme moc rádi!

Již proběhlé kavárny

zpět na přehled aktivit